Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet e Futbollit Ketu

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:15 pm

Te gjitha Lajmet e reja nga Futbolli Transferet e lojtareve si dhe qdo gje rreth futbollit por duhet ta keni parasysh qe te mos behen koment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:16 pm

Kaka nė Milan deri nė vitin 2013

Braziliani Kaka ka zgjatur kontratėn me Milanin deri nė qershor tė vitit 2013, ka bėrė tė ditur sot klubi kampion i Evropės.


Futbollisti mė i mirė i botės nė vitin e kaluar sipas FIFA-sė, ka pasur kontratė tė vlefshme me Milanin deri nė vitin 2011, por drejtuesit e klubit kuqezi vendosėn qė ta sigurojnė edhe pėr dy vjet tjera, pas interesimit tė vazhdueshėm tė Realit, Barcelonės dhe Ēelzit, tė cilėt me ēdo kusht instistonin ta transferonin 25-vjeēarin brazilian nė radhėt e tyre. Detajet financiare tė kontratės sė re nuk janė bėrė tė ditura, por sipas mediumeve italiane Kaka tashmė do tė fitojė 9 milionė euro nė vit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:17 pm

Benitez: Xherard ka tė drejt, po luajmė dobėt nė Ligėn Premiere

Pasi kapiteni i Liverpulit, Stiven Xherard ka shprehur zhgėnjimin qė skuadra e tij nuk ėshtė nė gjendje tė luftojė pėr titullin e kampionit, nė lidhje me kėtė ēėshtje para gazetarėve ka folur edhe trajneri Rafael Benitez.


"Nė prag tė ēdo edicioni shpresojmė pėr tė luftuar pėr titullin kampioni, por qė nė muajin janar i humbim tė gjitha gjasat pėr titull. Nuk mė intereson lufta pėr vendin e katėrt, seėse ambiciet tona janė mė tė mėdha. Nuk mund ta shoh mė renditjen dhe ngecjen tonė tė madhe ndaj skuadrave kryesuese, si dhe nuk mund tė dėgjoj zėrat qė flasin se edicionin e ardhshėm do tė jetė mė mirė", ka theksuar Xherard. Ndėrkohė, trajneri Rafael Benitez ka reaguar nė mėnyrė tė qetė nė deklaratėn e Xherardit. "Tė gjithė ne nė Liverpul ndajmė tė njėjtat ndjenja me Stivenin. Do tė dėshironim tė ishim nė njė pozitė mė tė mirė nė renditje, por ėshtė fakt se nuk jemi dhe kjo na bėnė tė zhgėnjyer. Megjithatė, tash duhet tė pėrqendrohemi nė atė qė mund ta bėjmė, e ai ėshtė suksesi nė Ligėn e Kampionėve", ka pohuar Benitez, duke shtuar: "Jam i sigurt se shumė klube do tė dėshironin qė nė kėtė garė tė kishin rezultatet tė cilat i kemi pasur ne, kurse nė kampionat jam i bindur se do tė arrijmė tė renditemi nė mesin e katėr skuadrve tė para".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:17 pm

Ronaldinjo: Nuk do tė nėnshkruaj kontratė tė re me Barcelonėn

Pas gjashtė muajsh heshtjeje, ylli i Barcelonės, Ronaldinjo ka dalė para gazetarėve nė njė konferencė shtypi. Rreth statusit tė tij jostabil nė skuadrėn katalanase, Ronaldinjo u shpreh:


"Nuk mund ta paramendoj vetėn si lojtar rezervė, i cili rregullisht hyn nė lojė nga banka e zėvendėsuesve. Gjithmonė mundohem tė jem pozitiv derisa luaj. Jam i motivuar maksimalisht ēdo ditė pėr t'i ndihmuar skuadrės dhe mendoj se Barcelona do tė ketė mė sė shumti dobi, nėse do tė jem nė lojė vazhdimisht gjatė tėrė 90 minutave". Megjithatė, Ronaldinjo ka thėnė se e kupton politikėn e rotacionit tė trajnerit Frank Rajkard, duke pasur parasysh orarin e ngjeshur tė ndeshjeve, por edhe numrin e madh tė futbollistėve cilėsor. "Nėse i duhem trajnerit pėr ndeshjen e sė shtunės ndaj Atletikos nė Madrid, unė jam i gatshėm", ka pohuar Ronaldinjo. Nė pyetjen rreth sė ardhmes, ish-futbollisti mė i mirė nė botė ėshtė pėrgjigjur: "E ardhmja ime i takon Zotit. Vetėm ai e di ku do tė pėrfundoj. Mund tė them se edhe mė tej e shoh vetėn nė fanellėn e Barcelonės, mirėpo nuk besoj se do tė nėnshkruaj kontratė tė re. Kontrata aktuale vlen deri nė vitin 2010 dhe mendoj se ėshtė e mjaftueshme. Pas moshės 30-vjeēe ndoshta do tė kėrkojė tė ndryshoj ambientin”, ka pėrfunduar Ronaldinjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:18 pm

Reali ndėshkoi Diarrėn

Futbollisti i Realit tė Madridit, Mamadu Diarra, ėshtė ndėshkuar nga ana e klubit me marrjen e pagės mujore (rreth 300 mijė euro), pasi ėshtė vonuar pėr t’u kthyer nė klub nga Kupa e Kombeve tė Afrikės.


Futbollisti i kombėtares sė Malit ėshtė i pakėnaqur me statusin e tij nė Real, kurse menaxheri i tij ka konfirmuar se Diarra nuk e meriton njė tretman tė tillė dhe se e ardhmja e tij ėshtė nė ndonjė klub tjetėr. Si destinacion i tij i ardhshėm pėrmendet Interi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:19 pm

Xhon Terri: Kam filluar tė luaj me 45 funta pagė javore

Nė njė bisedė pėr uebfaqen e klubit tė Ēelzit, futbollisti i kėsaj skuadre dhe i kombėtares sė Anglisė, Xhon Terri ka pohuar se dėshiron tė mbetet gjithmonė nė "Stamford Bridge".


"Nuk mund ta mendoj vetėn askund tjetėr, as qė mund ta mendoj largimin nga Ēelzi. E dua kėtė klub dhe e kam nė zemėr", ka theksuar mbrojtėsi 27-vjeēar. "Asnjėherė nuk vij nė stėrvitje apo ndeshje vetėm sa pėr tė kryer punėn. E barti klubin me vete ēdo ditė edhe nė shtėpi. Pasi tė arrij nė shtėpi e ndezi televizorin dhe e shikoj 'Chelsea TV'. Shpesh kam dėshirė tė telefonoj dhe tė shpreh mendimin tim si tifoz, por mė pas mė bie ndėrmend se njė gjė e tillė nuk mė lejohet", ka shtuar Terri. Sipas Territ nė fillim tė karrierės si senior ka fituar vetėm 45 funta nė javė. "Kam punuar intensivisht pėr tė ardhur nė kėtė pozitė qė jam. E vlerėsoj statusin tim dhe edhe mė tej punoj njėjtė. Disa njerėz qeshin me mua, pasi ēdo ditė nė stėrvitje, qė fillojnė nė ora 10:00, unė nisem nga shtėpia nė orėn 8:45, edhe pse stadiumin e kam larg shtėpisė vetėm 5 minuta. Megjithatė, mua nuk mė duket diēka qesharake kjo, sepse me padurim pres qė t'i filloj stėrvitjet", ka pėrfunduar Terri, i cili momentalisht ėshtė njėri nga futbollistėt mė tė paguar nė botė, me 13,500 funta nė javė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:19 pm

Liverpuli vendos ta mbajė Krauēin

Pasi kanė siguruar qėndrimin e Havier Maskeranos, zyrtarėt e Liverpulit kanė filluar bisedimet pėr zgjatje tė kontratės edhe me Piter Krauēin.
E ardhmja e futbollistit tė kombėtares angleze nė "Anfield" ėshtė vėnė nė dyshim pas ardhjes nė skuadėr tė Fernando Torresit dhe kjo u mundėsoi shumė klubeve tė tjera nė Ligėn Preimere qė tė pėrgatisin ofertat pėr tė. Megjithatė strategu Benitez ka vendosur ta mbaj Krauēin, duke i ofruar atij njė kontratė afatgjate. Ishte vet Benitezi qė bėri publik lajmin e fillimit tė bisedimeve duke thėnė se Krauēi ka kėrkuar qė tė mos larohet nga Liverpuli.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:01 pm

Pato i bindur: Milani nė Ligėn e Kampionėve
Ylli i ri i Milanit, 18-vjeēari brazilian, Pato, ka pohuar se ėshtė i bindur se skuadra e tij do tė sigurojė pjesėmarrjen nė Ligėn e Kampionėve edhe nė edicionin e ardhshėm.


Pato ishte realizator i golit tė fitores pėr Milanin nė ndeshjen e sė shtunės si mysafire ndaj Torinos, me rezultat 1:0, qė ishte goli i shtatė nė 13 ndeshjet e zhvilluara nė fanellėn kuqezi nė Serie A. Ndonėse Milani edhe mė tej ngec katėr pikė ndaj Fiorentinės, qė zė pozitėn e katėrt, e cila dėrgon nė Ligėn e Kampionėve, Pato ėshtė i bindur se skuadra e tij do ta shkrijė kėtė ngecje. "Jam optimist dhe i bindur se do tė luajmė nė Ligėn e Kampionėve edhe nė edicionin e ardhshėm", ka thėnė Pato, i cili nė lidhje me golin e shėnuar ndaj Torinos ka shtuar: "Nuk jam unė meritori pėr golin e shėnuar. Tė gjitha meritat i takojnė Xhilardinos, unė nuk e kisha tė vėshtirė tė dėrgojė topin nė portė", ka pohuar Pato.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:01 pm

Morati do ta takojė Murinjon
Ish-trajneri i Ēelzit, Hose Murinjo do tė takohet me presidentin e Interit, Masimo Morati, kanė bėrė tė ditur mediat nė Itali.


Gjithnjė sipas raportimit tė mediave, zyrtarė tė lartė tė skuadrės sė Interit e shohin strategun portugez Murinjo si zėvendėsuesin mė tė qėlluar pėr Manēinin nė edicionin e ardhshėm. Njė burim i brendshėm ka bėrė tė ditur gjithashtu se Murinjo e Morati do tė takohen javėn e ardhshme pėr tė diskutuar ēėshtje tė tjera lidhur me kėtė marrėveshje. Murinjo do tė takohet me Moratin pėr t’i qartėsuar gjėrat ka bėrė tė ditur menaxheri i portugezit Horge Mendez. Gjasat janė tė mėdha qė 45-vjeēari Murinjo tė marrė timonin e zikaltėrve, pasi ai me kėtė klub ka qenė i lidhur edhe nė kohėn sa ishte te Ēelzi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:01 pm

Valencia mposhti Realin nė "Santiago Bernabeu"
Barcelona vazhdon tė jetė nė garė pėr titull kampioni me Real Madridin, pasi ka shėnuar fitore ndaj skuadrės sė Valadolidit, me rezultat bindės 4:1, derisa skuadra madrilene ka pėsuar humbje ndaj Valencisė.
Golat pėr Barcelonėn nė kėtė sfidė i realizuan Eto (24'), Iniesta (47') dhe Kėrkiē (62', 84'), derisa golin e nderit pėr mysafirėt e realizoi Sesma (31'). Pas kėsaj fitoreje, Barcelona ngec vetėm katėr pikė ndaj Real Madridit, qė pėsoi nė "Santiago Bernabeu", 2:3 kundėr Valencisė. Golat pėr Realin i shėnoi Raul (35', 56'), kurse pėr Valencian realizuan Villa (33', 67') dhe Arizmendi (88'). Njė fitore tė tejet tė rėndėsishme e realizoi edhe Valadolidi si mysafir nė duel me skuadrėn e fundit nė renditje, Levanten, me rezultat 2:1. Golat pėr Vilarealin i shėnuan Fernandez (27') dhe Franko (82'), derisa golin e barazimit tė pėrkohshėm pėr Levanten e shėnoi Anhel (64'). Ndėrkohė Mursia i ka dhėnė fund serisė prej dhjetė ndeshjeve pa fitore, duke e mposhtur Espanjollin, me rezultat bindės 4:0.
Rezultatet
Majorka – Deportivo 1:0
Sevila - Atletiko M. 1:2
Barcelona – Valadolid 4:1
Levante – Vilareal 1:2
Osasuna – Betis 0:1
Rasing – Rekreativo 2:0
Mursia – Espanjol 4:0
Saragoza – Almeria 1:1
Real M. – Valencia 2:3

Tabela
1.Real M. 29 62
2.Barcelona 29 58
3.Villarreal 29 56
4.Atletiko M. 29 50
5.Rasing 29 47
6.Sevilla 29 45
7.Espanjol 29 45
8.Valencia 29 40
9.Hetafe 28 39
10.Almeria 29 39
11.Majorka 29 37
12.Atletik B. 28 36
13.Betis 29 35
14.Osasuna 29 34
15.Deportivo 29 34
16.Saragoza 29 33
17.Valadolid 29 32
18.Rekreativo 29 32
19.Mursia 29 26
20.Levante 29 19
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 31
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 1:03 pm

Venger: Golin e parė e pėsuam nga ofsajdi

Trajneri i Arsenalit, Arsen Venger ėshtė mjaft i mllefosur me ndarjen e drejtėsisė nė ndeshjen kundėr Ēelzit, ku skuadra e tij pėsoi humbje 2:1. Pas kėsaj humbjeje, Arsenali ka humbur disi hapin pėr titull, pasi tash zė pozitėn e tretė dhe ngec madje 6 pikė ndaj Manēester Junajtedit."Natyrisht se kampionati nuk ka marrė fund ende. Ne nuk do tė dorėzohemi, derisa tė zgjasė kampionati", ka pohuar Venger, i cili mė pas ka komentuar disa situata gjata ndeshjes. "Ėshtė evidente se golin e parė e kemi pėsuar nga njė pozitė e pastėr jashtė loje. Gjyqtari gaboi rėndė, por nuk do tė kthehemi e ta vajtojmė kėtė rast. E kontrolluam lojėn gjatė pjesės mė tė madhe tė ndeshjes, por fatkeqėsisht gjithēka u kthtye kundėr nesh", ka theksuar Venger. Nė anėn tjetėr tek kampi i tė kaltėrve gėzimi ishte i madh pėr kėtė fitore. "Tė gjithė futbollistėt e Ēelzit besojnė se mund tė bėhemi kampion. Do tė bėjmė pėrpjkeje maksimale pėr ta kryer me sukses kėtė punė, pra qė tė bėjmė kthesė tė madhe edhe nė renditje. Manēester Junajtedi nuk ėshtė i paprekshėm dhe nuk ka ikur shumė. Por, gjithashtu mendoj se ende duhet tė kemi kujdes ndaj Arsenalit, sepse ai ende ėshtė gjallė", ka theksuar heroi i fitores sė Ēelzit, Didie Drogba.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
3c0o`
V.I.P
V.I.P
3c0o`


Male Numri i postimeve : 18
Age : 30
Mosha : 14 Vjet :)
Vendodhja : n`Hann
Registration date : 25/03/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: BaRcELoNa KerKon Julio Cezarin   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 5:27 pm

Barcelona po provon prej ditesh megjithse ka pak mundsi qe rrembeje portieri
brazilian Julio Cezar nga kampionet e Italis.Titullari i zikalterve ka nje kontrat
deri ne vitin 2012 me Interin te cilin e ka rinovuar para pak muajsh dhe askush
nuk kerkon te privohet nga nje garanci ne katerkendeshin e portes.Pas ofertes
ne vere te drejtusve te Barcelones ka ardhur edhe nje mesymje tjeter per Hulio
Cezar pas paraqitjeve shume te mira te brazilianit ne ndeshjet e Seria A.Agjenti
i lojtarit ka takuar zyrtaret katalanas per te mesuar detajet e reja ne tavolin e
negociatav po ende nuk eshte vendosur asgje .Hapi tjeter eshte takimi mes
presidenteve te dy klubeve dhe Morati mund te mendoj te largoj portierin drejt
Barces vetem per nje emer te madh .Nese Julio Cezar do te kaloj ne Katalonje
atehere do te jete me afer edhe dhurata e 100 vjetorit te INTERIT me Messin apo
Ronaldinjon..

Me RespeKT eCo santa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 3:48 pm

Luka Toni dėrgon Bajernin nė gjysmėfinale tė Kupės UEFA

Bajerni i Munihut, Zeniti, Fiorentina dhe Gllasgou Renxhersi janė kualifikuar nė gjysmėfinale tė Kupės sė UEFA-sė.
Skuadra spanjolle, Hetafe ka qenė shumė afėr qėllimit pėr ta eliminuar Bajernin, por pesė minutat e fundit tė lojės shtesė ishin fatal pėr kėtė skuadėr. Fillimisht u pėrjashtua me karton tė kuq, De la Reda, kurse mė pas Luka Toni shėnoi dy herė nė minutat 115-tė dhe 120-tė, duke ia siguruar kualifikimin skuadrės bavareze. Nė gjysmėfinale do tė takohen Bajern-Zenit dhe Gllazgou Renxhers - Fiorentina.

Rezultatet
Zenit - Bajer Leverkusen 0:1 (4:1)
Bulikin 18'

Hetafe - Bajern M. 3:3, pas lojės shtesė (1:1)
Kontra 44', Kaskero 91', Braulio 93' - Riberi 89', Toni 115', 120'

Sporting - Renxhers 0:2 (0:0)
Darshevil 60', Vitaker 90'

PSV - Fiorentina 0:2 (1:1)
Mutu 38', 53'
P.S. Nė kllapa rezultatet e ndeshjeve tė para.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:34 pm

Ndeshja e parė Barcelona-Manēester Junajted mbyllet pa gola

Gjysmėfinalja e dytė nė Ligėn e Kampionėve, ndėrmjet Barcelonės dhe Manēester Junajtedit, qė u zhvillua sonte nė "Nou Camp" ka pėrfunduar pa gola, 0:0. Barcelona ishte dukshėm skuadėr mė e mirė dhe pati shumė raste pėr shėnim, por nuk arriti t'i konkretizojė.
Nė anėn tjetėr, Manēester Junajtedi u mbrojt me sukses, kurse rastin mė tė mirė pėr tė shėnuar gol e lėshoi portugezi, Kristiano Ronaldo, i cili nė minutėn e tretė nuk e realizoi penalltinė. Nė kėtė mėnyrė gjithėka rreth skuadrės, e cila do ta marrė biletėn pėr finalen e Moskės do tė pėrcaktohet nė ndeshjen e kthimit qė zhvillohet nė "Old Trafford" tė martėn e ardhshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:42 pm

Ibrahimoviq: Do tė dėshiroja tė luaja nė Angli ose Spanjė

Sulmuesi suedez nė radhėt e Interit dhe njėri nga futbollistėt mė tė mirė nė botė, Zlatan Ibrahimoviq, ka pohuar se njė ditė do tė dėshironte qė tė luante nė Spanjė ose Angli.
Pėr shėrbimet e tij veēmas janė tė interesuar Real Madridi dhe Ēelzi, tė cilėt gjatė kėsaj vere janė tė gatshėm tė paguajnė 70 milionė euro. Ibrahimoviq nėnshkroi pėr Interin nė verėn e vitit 2006, pasi skuadra e Juventusit u dėbua nė Serie B, pėr shkak tė skandalit tė kurdisjes sė ndeshjeve. "Ndjehem mirė nė Itali, por asnjėherė nuk dihet se ēfarė sjell e ardhmja. Do tė dėshiroja tė luaja nė Spanjė apo nė Angli, pasi atje luhet futboll teknik, ashtu si nė Itali", ka pohuar Ibrahimoviq, i cili kohėt e fundit ėshtė duke pasur probleme me lėndimin e gjurit. Ndeshja e fundit nė tė cilėn ka luajtur sulmuesi zikaltėr ėshtė ajo kundėr Lacios (1:1) mė 29 mars.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:48 pm

Toti: Duhet tė jemi realist, nuk mund ta fitojmė titullin

Kapiteni i Romės, Franēesko Toti, nė njė intervistė pėr "Rai Uno", thuajse ia ka uruar futbollistėve tė Interit titullin e kampionit.
"Nė jetė duhet tė jesh real. Mendoj se ne i kemi humbur tė gjitha gjasat pėr titullin e kampionit nė Itali", ka pohuar Toti, i cili ndodhej nė spitalin e kryqytetit italian, ku tė shtunėn iu ka nėnshtruar njė ndėrhyrjeje kirurgjike nė ligamentet e kyēit tė gjurit tė djathtė. "Mendoj se gara pėr titull ėshtė 99 pėrqind e mbyllur. Kanė mbetur tė luhen edhe katėr ndeshje, kurse ne ngecim 6 pikė. Me barazimin ndaj Livornos ne kemi humbur tė gjitha shpresat. Megjithatė, ne luftuam deri nė fund dhe nuk i lejuam Interit tė ndjehet i qetė, por duhet tė tregohemi tė sinqertė sepse Interi e ka merituar titullin", ėshtė shprehur Toti, i cili nė fund ka folur edhe pėr njėrin nga futbollistėt mė tė pėlqyer nga dashamirėt e futbollit nė Itali. "Del Piero ėshtė njė fitues i lindur. Ai po luan shkėlqyeshėm dhe kombėtares i duhet njė lojtar i tillė", ka pėrfunduar Toti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:49 pm

Prishtina-Trepēa'89, Vėllaznimi - Besa, ēiftet gjysmėfinaliste

Sot nė lokalet e Federatės sė Futbollit tė Kosovės, nė prani tė pėrfaqėsueseve tė klubeve, u bė tėrheqja e shortit pėr ndeshjet gjysmėfinale tė Kupės sė Republikės sė Kosovės, pėr edicionin 2007/08.
Nė bazė tė shortit tė tėrhequr nė gjysmėfinale do tė takohen Prishtina-Trepēa’89 dhe Vėllaznimi-Besa. Ndeshjet e para do tė zhvillohen mė 30 prill (e mėrkurė) nė ora 16:00, nė Prishtinė, pėrkatėsisht nė Gjakovė, kurse ndeshjet e kthimit mė 7 maj (e mėrkurė), po ashtu nė orėn 16:00, nė Mitrovicė, pėrkatėsisht nė Pejė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:50 pm

Kapello: Bekami mund tė luajė nė Botėrorin-2010

Pėrzgjedhėsi i kombėtares sė Anglisė, Fabio Kapello, ka pohuar se Dejvid Bekami mund tė luajė nė Kampionatin botėror-2010 nė Afrikėn e Jugut, nė rast se arrin tė ruhet nga lėndimet.
"Pėr Dejvidin dyert janė tė hapura. Ai ka luajtur mjaft mirė nė ndeshjen ndaj Francės, kurse nganjėherė e shikoj edhe kur luan nė Amerikė pėr skuadrėn e tij, Los Anxhelos Galaksi", ka pohuar Kapello. "Ka shumė futbollistė, tė cilėt luajnė nė moshėn 33 dhe 34 vjeēe. Ata e kuptojnė se nuk janė fizikisht sa duhet tė pėrgatitur si mė parė dhe pėr kėtė arsye i kushtojnė vėmendje shėndetit, ngase janė tė vetėdijshėm se gjithēka rreth karrierės sė mėtejshme varet nga shėndeti i tyre. Nėse Bekami nuk do tė ketė lėndime nė tė ardhmen, atėherė sigurisht se do tė luajė edhe nė Botėrorin-2010", ka shtuar strategu italian.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 10:58 pm

Ēelzi mposhti "djajtė e kuq", mbetet nė luftė pėr titull

Sot janė zhvilluar shtatė ndeshje tė javės sė 36-tė tė Ligės Premiere. Nė derbin e javės, Ēelzi ka shėnuar fitore nė "Stamforde Bridge" ndaj Manēester Junajtedit, me rezultat 2:1 dhe nė kėtė mėnyrė dy javė para mbylljes sė kampionatit ėshtė barazuar me pikė me "djajtė e kuq", duke e bėrė titullin e kampionit tė paqartė.
Skuadra e Manēester Junajtedit edhe mė tej ka pėrparėsi tė madhe drejt titulit, ngase i mjafton tė shėnojė fitore nė dy ndeshjet e ardhshme pėr ta festuar titullin, ngase nė Ligėn Premiere nė rast se skuadrat kanė pikė tė njėjta, atėherė vendos gol-dallimi, ku "djajtė e kuq" janė bindshėm mė tė mirė. Tė dy golat pėr Ēelzin i shėnoi gjermani Mihael Ballak, nė minutėn e 45-tė me gjuajtje me kokė dhe nė minutėn e 85-tė nga penalltia, derisa golin e barazimit tė pėrkohshėm pėr Manēester Junajtdin e realizoi Uejn Runi.

Rezultatet
Ēelzi - Manēester Junajted 2-1
Birmingem – Liverpul 2-2
Manēester Siti – Fulham 2-3
Sanderlend – Midėlsbrou 3-2
Totenhem – Bolton 1-1
Uest Hem – Njukasėll 2-2
Uigan – Riding 0-0
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 11:00 pm

Kaka: Lojėrat e mia mė tė mira do tė vijnė

Futbollisti mė i mirė pėr vitin 2007, braziliani Kaka, mendon se lojėrat e tij mė tė mira do tė vijnė sė shpejti dhe ka theksuar se ende nuk e ka arritur kulmin e tij.
"Mendoj se koha ime po vjen. Viti i kaluar ishte fantastik, por mendoj se ende mund tė pėrparojė si teknikisht ashtu edhe fizikisht. Dua qė nė tėrėsi ta plotėsojė potencialin tim deri nė Kampionatin botėror-2010. Atėherė do tė jem 28-vjeē dhe do tė jem nė kulmin e karrierės. Mendoj se ky do tė jetė njė aktivitet i shkėlqyeshėm i Brazilit dhe njė vend pėr t'u dėshmuar talentet e rinj", ka theksuar Kaka. "Nė futbollin e sotėm problemi mė i madh janė lėndimet, ngase ka ndeshje tė tepėrta. Kur trupi mė nuk mund tė durojė ngarkesėn vjen deri te lėndimi", ka vijuar braziliani. Sa i pėrket paraqitjes sė tij nė Lojėrat Olimpike nė Pekin, Kaka ka thėnė se pėr kėtė do tė vendos Milani. "Ėshtė njė motiv i madh ta fitosh medaljen e artė olimpike, mirėpo a do tė luaj apo jo nė Pekin, kjo nuk varet prej meje. Njė gjė tė tillė do ta vendosin drejtuesit e Milanit", ka pėrfunduar Kaka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 30
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitimeTue Apr 29, 2008 11:02 pm

Torres: Benitezi ka merita pėr suksesin tim nė Ligėn Premiere

Sulmuesi i Liverpulit, Fernando Torres nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen britanike "Daily Star" ka thėnė se pėrkushtimi i pashoq i trajnerit Rafael Benitez ėshtė mė meritori pėr suksesin e tij tė arritur nė Ligėn Premiere.
Sulmuesi spanjoll, ka shėnuar deri mė tash 30 gola nė edicionin e tij debutues nė fanellėn e Liverpulit. ”Rafa Benitez i kushton shumė vėmendje detajeve, siē janė vrapimet, por edhe punės me top. Tė gjitha kėto gjėra ai i praktikon njėherė nė fushė, pastaj i fut nė kompjuter”, ka theksuar Torres. Ai ka bėrė tė ditur se tregolėshin e parė nė karrierė e ka realizuar nė Liverpul. “Kurrė mė parė nuk kisha arritur tė shėnoja tre gola nė njė ndeshje, por kėtė e bėra te Liverpuli. Para se tė nėnshkruajė kontratėn me Liverpulin, Benitezi mė ka shpjeguar se si do tė luajmė, cilat janė synimet e skuadrės nė kėtė edicion. Benitezi ka veti tė shumta tė cilat duhet ēmuar”, ka nėnvizuar sulmuesi spanjoll.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Sponsored content

Lajmet e Futbollit Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Futbollit Ketu   Lajmet e Futbollit Ketu Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet e Futbollit Ketu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajmet e Basketbolli Ketu
» Gjith Interistat Ketu / Rreth Interit
» Konto Gjermane Postoni Ketu.!!
» Ketu Postoni Filmat / Movies
» Shkarkoni Antivirusa Full Ketu.!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ......::|| Diskutime Shoqerore ||::..... :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: