Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lajmet e Basketbolli Ketu

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:12 pm

Te gjitha lajmet per transfere te lojtareve apo per te rejat nga Basketbolli te postohen ketu pa ndonje koment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:21 pm

Hornetsat sėrish mė tė mirė se Sansėt

Nju Orlins Hornets kanė shėnuar fitoren e katėrt nė kėtė edicion ndaj Feniks Sans. Kėsaj radhe Hornetsat kanė shėnuar fitore me rezultat 120:103.
Sėrish basketbollisti mė i mirė ishte Kris Pol, me 25 pikė e 15 asistime. "Kishim njė seri tė dobėt dhe dolėm nė fushėn e lojės me njė qasje krejt tjetėr, me tė cilin duhet tė dalim gjithmonė, pasi po e sjell suksesin", ka theksuar Kris Pol. Krahas tij u dalluan edhe Dejvid Uest, me 27 pikė dhe Tajson Ēandler, me 12 pikė. Tek Feniksi mė efikasi ishte Omar Studemajer, me 32 pikė, derisa Shakill O'Nill realizoi 15 pikė.

Rezultatet
Atlanta - Sakramento 123:117
Indiana - Ēikago 107:113
Filadelfia - Orlando 101:89
Toronto - Minesota 107:85
Nju Jork - Sharlot 113:89
LA Klipers - Portland 80:82
Nju Orlins - Feniks 120:103
Juta - Detroit 103:95
Sietėll - Denver 96:138
Klivlend - Boston 92:87
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:22 pm

Lejkers shijuan fitoren e dhjetė me radhė

Basketbollistėt e skuadrės Los Anxhelos Lejkers kanė regjistruar fitoren e dhjetė me radhė, pas paraqitjes sė shkėlqyeshme ndaj Majami Hit (106:88).
Nė dy ēerekėt e parė mbizotėroi Kobi Brajant, qė shėnoi 17 pikė nga gjithsej 21 pikė tė shėnuara nė kėtė takim, kurse mė efikasi gjatė tėrė ndeshjes ishte Xhordan Farmar, me 24 pikė. Ndėrkaq tek Majami mė i dalluari ishte Duejn Uejd, me 18 pikė. Serinė e suksesshme e ka vazhduar edhe San Antonio Spėrs, qė ka realizuar fitoren e shtatė radhazi, duke mposhtur Dallas Maveriks, me rezultat 97:94. Skuadrėn e Spėrsave e udhėhoqi Tim Dankan, me 31 pikė e 15 kėrcime, derisa Manuel Xhinobili kontribuoi me 17 pikė, kurse Majkėll Finli, me 16 pikė. Tek Maveriksat u dallua Dirk Novicki, me 28 pikė.

Rezultatet
LA Lejkers - Majami 106:88
San Antonio - Dallas 97:94
Nju Xhersi - Miluoki 120:106
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 28
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: LA Lejkers merr kryesimin e Konferencės Perėndimore   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeTue Apr 15, 2008 3:41 pm

Me fitoren e realizuar ndaj San Antonio Spėrs para tifozėve tė vet nė "Staples Center" nė Los Anxhelos, me rezultat 106:85 Lejkersat janė ngjitur nė pozitėn e parė tė Konferencės Perėndimore nė NBA, me bilancin prej 56 fitoresh e 25 humbjesh.
Nė rast se Lejkersat do tė realizojnė fitore edhe nė takimin e sė martės ndaj Sakramentos, atėherė do ta sigurojnė pozitėn e parė pėr garat e 'play-off'-it. Njėri nga kandidatėt mė serioz pėr ta fituar epitetin e MVP-sė nė kėtė kampionat, Kobi Brajant, realizoi 20 pikė nė kėtė takim, edhe pse nė ēerekun e fundit nuk luajti fare. Krahas tij u dalluan edhe Lamar Odom, me 17 pikė dhe Pol Gasol, me 14 pikė. Nė radhėt e Spėrsave mė efikasi ishte Toni Parker, me 20 pikė, derisa Tim Dankan shėnoi 16 pikė.

Rezultatet
LA Lejkers - San Antonio 106-85
Ēikago - Orlando 84-104
Klivlend - Majami 84-76
Denver - Hjuston 111-94
Sietėll - Dallas 99-95
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 28
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:52 pm

Peja shijoi fitoren pas lojės shtesė

Basketbollistėt e Pejės kanė shėnuar fitore nė takimin e parė tė garave tė "play-off"-it ndaj Trepēės qė u zhvillua mbrėmė nė palestrėn "Karagaēi", pas lojės shtesė, me rezultat 83:82. Takimi nė kohėn e rregullt pėrfundoi baras 74:74.
Duhet theksuar se nė ēerekun e fundit Trepēa pati
fitoren nė duar tė veta, pasi katėr minuta para mbylljes sė takimit kishte epėrsi prej 11 pikėsh. Megjithatė basketbollistėt e Pejės arritėn qė nė kėtė periudhė tė
barazojnė rezultatin e mė pas nė vazhdim tė sigurojnė fitore me njė pikė epėrsi. Basketbollistėt mė efikas te Peja ishin Spahiq, me 20 pikė, Grapci, me 18 pikė dhe Shaptahoviq, me 14 pikė, derisa tek Trepēa u dalluan Hanxhiq, me 31 pikė dhe Nurkanoviq, me 21 pikė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Qendr@King
! SuPeR MoDeRaToR !
! SuPeR MoDeRaToR !
Qendr@King


Male Numri i postimeve : 40
Age : 28
Emri : Qendrim
Mosha : 14
Vendodhja : Italy
Registration date : 13/04/2008

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitimeFri Apr 25, 2008 10:54 pm

Shou i Kobi Brajantit ndaj Denverit

Falė lojės sė shkėlqyeshme tė Kobi Brajantit dhe efikasitetit tė tij tė lartė (49 pikė), LA Lejkers ka shėnuar fitore ndaj Denver Nagets edhe nė duelin e dytė tė rrethit tė parė tė "play-off"-it.
Kėtė herė Lejkersat fituan me rezultat 122:107, kurse pa dyshim mė i merituari ishte Brajant. Nė fakt, Denveri hyri me vetėm 5 pikė ngecje nė ēerekun e katėrt, por nė kėtė periudhė tė lojės filloi 'shou i Kobit', i cili realizoi madje 19 pikė nga gjithsej 24 pikėt e Lejkersave nė kėtė ēerek. Me lojė tė mirė u dallua edhe spanjolli, Pol Gasol. Nė anėn tjetėr tek Nagets u dalluan Allen Ajverson, me 31 pikė dhe Karmelo Entoni, me 23 pikė. Fitoreve nė kėtė mbrėmje iu gėzuan edhe Boston Seltiks, tė cilėt regjistruan fitoren e dytė ndaj Atlanta Hauks, si dhe Detroit Pistons, qė barazoi serinė e fitoreve 1:1 me Filadelfia Siksers.

Konferenca e Lindjes
Boston – Atlanta 96-77 (2-0)
Detroit – Filadelfia 105–88 (1-1)

Konferenca e Perėndimit
LA Lejkers – Denver 122-107 (2-0)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.Qendra.Get-Forum.Net
Sponsored content

Lajmet e Basketbolli Ketu Empty
MesazhTitulli: Re: Lajmet e Basketbolli Ketu   Lajmet e Basketbolli Ketu Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet e Basketbolli Ketu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajmet e Futbollit Ketu
» Hacking Programe Ketu
» Shkarkoni Antivirusa Full Ketu.!
» Konto Gjermane Postoni Ketu.!!
» Ketu Postoni Filmat / Movies

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ......::|| Diskutime Shoqerore ||::..... :: Sport :: Basketboll-
Kėrce tek: