Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si Formatizohet Pc-ja !

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
ReAlKiNg
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
ReAlKiNg


Male Numri i postimeve : 150
Emri : Emri :B3$$! Profesioni: Hacking -->>> Location--->> Hacking & Futbolli
Vendodhja : Ana Shmaiit Te Babadimri.!!
Registration date : 16/02/2008

Si Formatizohet Pc-ja ! Empty
MesazhTitulli: Si Formatizohet Pc-ja !   Si Formatizohet Pc-ja ! Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:10 pm

Nje Procedure e shkurte se si ju mund te Formatizoni nje Pc!

E fut CD-en me WindowsXP ne kompjuter dhe leshon kompjuterit.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins02

Kur del ne kompjuterin tond si ne foton me lart ti klikon ne ENTER per me vazhdu procedura e instalimit te Windowsit.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins03

Kur del si ne foto ti klikon ne F8 per me pranuar licensen nga microsofti

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins04

Kur del ne kompjuter tondin si ne foton me lart atehere ketu ti vendos cfar deshiron te besh..
A deshiron te besh formatimin e PC apo do te besh particion.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins05

Kur del ne kompjuter tondin si ne foton me lart atehere ti vendos cilin formatim don me marr FAT32 apo NTFS

Une preferoj NTFS ata qe eshte i pari ( Quick ).

Pershkak se formatimi kryhet me shpejt s'ke nevoj te presisht aty 1 ore deri sa te formaton kadal dale.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins06

Kur del si ne foto atehere kompjuteri e formaton hardiskun tond.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins07

Tash kopjohen filet kryesore qe duhen per me vazhdu instalimi i Windowsit XP.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins08


Tash mbrenda do sekondave kompjuteri vet RiStartohet.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins09


Start faqja e Windowsi XP para finales se instalimit.

Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins10

Edhe pse nuk jan gjithe driverat, Windowsi prap se prap do instalohet, dhe do i vendoje ato drivera qe i nevoiten PC tende.


Si Formatizohet Pc-ja ! Wxpins11Pasi te kontrollohen gjithe pjeset e montuara ne PC, do filloje te instalohen gjithe drivet qe ndodhen ne CD dhe do kopjohen ne PC.

Koha aty tregon perafersisht edhe sa minuta kan mbet deri ne fund te instalimit

Kjo kohe ndryshon sipas kompjuterit, kompjuterat e vjeter more me shume kohe me e instalu kurse kompjuterat e ri instalohet pak ma shpejt windowsi xp.


http://www.windowsnetworking.com/img/gif_wxp/wxpins12.gif

Kur ne kompjuterin tend del si ne foto atehere URIMEEE ti je vec ne finale.

ketu skam une cfar te shkruj me shume...


Formatim dhe Instalim te mbar..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.vs-team.org
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Si Formatizohet Pc-ja ! Empty
MesazhTitulli: Re: Si Formatizohet Pc-ja !   Si Formatizohet Pc-ja ! Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 3:24 pm

Hallall bro :shum Tuto e mir[[ajt me te mira]]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
 
Si Formatizohet Pc-ja !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: