Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!! Empty
MesazhTitulli: Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!!   Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!! Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 5:53 pm

Ky tutorial ėshtė i fokusuar nė fshirjen (uninstall) e gjėrave si windows messenger, WordPad dhe komponentėve tjera tė ngjashme, qė nuk mund tė fshihen nė mėnyrė normale, ashtu siē fshihen programet tjera!

Pėr ta fshirė nė mėnyrė normale ndonjė vegėl apo komponentė tė Win XP, ju do tė shkoni nė control panel>add or remove programs>add/remove windows components. Por, windows Messenger nuk ėshtė atje! Nuk ėshtė as WordPad, si edhe disa tjera!

Ja se ēfarė ju duhet tė bėni. Gjejeni file-n sysoc.inf. Zakonisht kėtė mund ta gjeni nė folderin C:\WINDOWS\INF. (C:\WINDOWS\INF mund tė jetė i fshehur (hiden) kėshtu qė shko nė tools>folder options>view dhe zgjedh show hidden files and folders dhe kliko OK). Hape sysoc.inf nė notepad. Kur ta hapni file-n, ju do tė shihni diēka si kjo:

program=program.dll,Ocentry,program.inf,,numeral

Programet qė janė Uninstallable (dmth qė nuk mund tė fshihen) e kanė fjalėn ‘hide’ ose ‘HIDE’ diku atje. E gjith ēka ju duhet ta bėni ėshtė qė ta fshini atė fjalė, pra ‘hide’.

Pėr shembull:
Pinball=ocgen.dll,Ocentry,pinball.inf,HIDE,7 - duhet tė ndėrrohet nė:
Pinball=ocgen.dll,Ocentry,pinball.inf,,7 – presjen (,) mos e fshini

Ta da!! Tani ju mund t’i fshini tė gjitha programet,veglat,komponentet e panevojshme, apo ku e di unė qysh i quani ju ato qė vijnė me Windows XP.

Dhe tani po ju tregoj edhe diēka tjetėr qė ju tė jeni nė gjendje ta dini se nė ēka referohen ata emrat e ēuditshėm qė do ti hasni:

AccessOpt-Accessability Wizard
MultiM-Multimedia components, duke pėrfshirė Media Player, Volume Control, dhe Sound Recorder
CommApps-Communications components, duke prfshirė Chat, Hyperterminal, dhe Phone Dialer
AutoUpdate-Windows Automatic Update
TerminalServer-Terminal Server
Dtc-Distributed Transaction Coordinator
Dom-COM+
WBEM-Windows Management Instrumentation
Pinball-Pinball game
MSWordPad-WordPad
Msmsgs-Windows Messenger
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
 
Fshij programet qe nuk mund ti fshish ne menyr normale!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nje menyr per shpejtimin e PC-s tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: