Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Si ta ndryshojm "Welcome-n" dhe Startin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlackID
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
Xx|♠| BaBuShii |♠|xX
BlackID


Male Numri i postimeve : 116
Age : 29
Emri : BlackID
Mosha : 15
Vendodhja : Ne PC
Registration date : 27/02/2008

Si ta ndryshojm "Welcome-n" dhe Startin Empty
MesazhTitulli: Si ta ndryshojm "Welcome-n" dhe Startin   Si ta ndryshojm "Welcome-n" dhe Startin Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 5:49 pm

Si ta nderrojm Welcome-in
Sė pari na nevojitet programi "Resource Hacker"

E hapim programin,pastaj klikojm FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin logonui.exe
i cili gjendet ne folderin system32 te WINDOWS-it.
Pastaj ne anen e majt te dritares klikojm ne STRING TABLE,pastaj te numri 1,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon "welcome" e fshini ata e shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon Compile Script dhe shkon FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni kompjuterin.Si ta ndrrojm ermin e startit

Edhe e per kete na nevojitet programi "Resource Hacker"

E hapim programin,pastaj klikojm FILE---->OPEN dhe e kerkojm programin explorer.exe
i cili gjendet te folderi i WINDOWS-it.
Pastaj ne anen e majt te dritares klikojm ne STRING TABLE,pastaj te numri 37,pastaj te numri 1033.Tani aty ku lexon "start" e fshini ata e shkruni qysh po doni me ba.
Pastaj shkon Compile Script dhe shkon FILE-->SAVE.
Pastaj e ristartoni kompjuterin.


SHPRESOJ QE KENI KUPTUAR
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://Www.Vs-Team.Org
 
Si ta ndryshojm "Welcome-n" dhe Startin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tutorials & Mesime-
Kėrce tek: